Informace

PRÁCE V ZAHRANIČÍ S BRAVER- KROK ZA KROKEM

CO SE DĚJE S VAŠÍM ŽIVOTOPISEM

Váš životopis si prostudujeme a kontaktujeme Vás s doplňujícími informacemi ohledně Vaší praxe a pracovních zkušeností.
Popovídáme si o tom , jaké jsou Vaše představy  o budoucí práci a co my Vám můžeme nabídnout.

V několika jednoduchých větách si vyzkoušíme, jaká je úroveň Vašeho anglického nebo německého jazyka. Poté zasíláme Váš životopis našim zahraničním partnerům v Holandsku a Belgii a čekáme na zpětnou vazbu.
Většinou jste ještě týž den kontaktován naším zahraničním partnerem s podrobnostmi  o nabízené pracovní pozici.
Pokud se domluvíme na všech podmínkách, můžeme naplánovat datum nástupu do nového zaměstnání (běžně je odjezd během pár dní ).

CESTA DO HOLANDSKA, BELGIE

Výběrové řízení dopadlo na výbornou a jsme domluveni na podmínkách, můžete začít balit J.
Odjet můžete nejjednodušeji vlastním vozem nebo Vám můžeme nabídnout  dopravce, který Vás doveze přímo k místu Vašeho ubytování či pracovní agentury.
Ušetříte si tím spousty času a starostí s vyhledáváním vhodných spojů, přestupů a případným hledáním správné adresy.
Nutnost vlastního vozidla závisí na konkrétní nabídce práce.

KDE BUDETE BYDLET

Dojeli jste na místo. Čeká na Vás klidné, čisté ubytování v rodinných domcích, apartmánech nebo v hotelu.
Naši klienti bývají ubytováni zpravidla s dalším spolubydlícím na společném pokoji.
Kuchyním nechybí  běžné vybavení a spotřebiče.
Rodinné domy bývají v dojezdové vzdálenosti od Vašeho zaměstnání – buď na kole, skútru, nebo vlastním či půjčeným automobilem.
PO PŘÍJEZDU

Ubytovali jste se a můžete podepsat smlouvu s Vaší agenturou. Vaši koordinátoři Vám vše vysvětlí a doprovodí Vás na nové pracovní místo.
Spolupracujeme pouze s ověřenými agenturami, které jednají s našimi klienty přátelsky a s respektem.

CO S SEBOU?

  • dostatek peněz na cca 2-3 týdny
  • veškeré dokumenty, které budete potřebovat k Vaší práci a pobytu v zahraničí- občanský průkaz, řidičský průkaz, VCA, svářečský průkaz
  • informace k Vašemu kontu (IBAN, BIC)
  • deka, polštář- či spací pytel
  • povlečení
  • pracovní oděv + obuv

Všeobecné informace k práci v Holandsku

Pracovní povolení a povolení k pobytu

Občané ČR nepotřebují pro práci v Holandsku pracovní povolení či povolení k pobytu.

Pokud budete v Nizozemí pracovat, bude Vám pouze přiděleno osobní registrační číslo BSN – Burger Service Nummer.

Budete-li v Holandsku pobývat déle než tři měsíce, je třeba se zaregistrovat u příslušného městského úřadu. K registraci potřebujete rodný list, průkaz totožnosti a doklad o místě bydliště.

Minimální mzda

Minimální hrubá mzda je € 1.381,20 měsíčně (platí pro zaměstnance od 23 do 65 let). Pracovníci mladší 23 let mají mzdu nižší.

Dovolená

Zaměstnanci, kteří pracují 40 hodin týdně, mají dle zákona nárok na 20 dní dovolené.

Informace k odjezdu

  • Vždy než vycestujete, budete mít od nás v písemné formě finanční podmínky – čistou mzdu po stržení poplatku za ubytování, pojištění a daní (žádné skryté poplatky).
  • Dále obdržíte informace kdy, kde a u koho (jméno dotyčné osoby a telefonní kontakt) se po Vašem příjezdu do Holandska hlásit.
  • Po příjezdu se o Vás postará přidělený pracovník nizozemské personální agentury. V den příjezdu Vás ubytuje (případně seznámí  s  pracovním prostředím) a následující den podepisujete pracovní smlouvu a bude zahájen proces pro přidělení  BSN.

Informace o ubytování

Výhodou vycestování za prací právě s naší agenturou je také zajištění ubytování. Ubytovací kapacity bývají situovány v blízkosti zaměstnání a nejčastěji se jedná o rodinné domky případně apartmány. Některé agentury nabízejí možnost pronájmu kol pro příjemnější dopravu z/do místa výkonu práce.

Rady a tipy

Před odjezdem za Vaší pracovní nabídkou se Vám možná bude hodit pár tipů a rad, které jsme připravili spolu s našimi klienty, kteří vycestovali před vámi.

Doklady

Před cestou do zahraničí si ověřte platnost svého pasu, případně občanského průkazu. Žádným osobám nesvěřujte své doklady. Pokud mají zájem o kopii, dodejte ji sami nebo si ohlídejte, jak se s ní zachází.

Finance

Vezměte si dostatek financí do první výplaty a platební kartu. Před odjezdem budete informováni, zda budete vyplácen týdně či měsíčně.

Smlouvy

Smlouvu sepisujete s nizozemskou personální agenturou. Tato smlouva Vám zajistí stejná práva jako mají občané Nizozemí, a to v oblasti nejen pracovních a mzdových podmínek ale i přístupu ke vzdělání, bydlení a sociálnímu zabezpečení. Doporučujeme Vám řídit se naší radou a nepodepisovat smlouvy v jazyce, kterému nerozumíte. Vyžádejte si anglickou či německou verzi smlouvy- dle Vaší jazykové vybavenosti.

Ostatní

K Vašim osobním věcem si nezapomeňte přibalit i pracovní oděv a také ložní prádlo, které většinou v domech či apartmánech nebývá vždy k dispozici, a proto je lepší mít s sebou své vlastní. V neposlední řadě by Vám neměla chybět chuť a elán vypořádat se s novou pracovní a možná i životní příležitostí.

 

PŘEJEME VÁM HODNĚ ŠTĚSTÍ!

Agentura Braver